Με νίκες προχώρησαν οι μικτές της ΕΠΣ Μακεδονίας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 1-0
Η μικτή παίδων της ΕΠΣ Μακεδονίας κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Πιερίας και επικράτησε με σκορ 1-0. Οι Παίδες της ΕΠΣ Μακεδονίας ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο γκολ λίγα λεπτά πριν τη λήξη της συνάντησης, να υποχρεώσουν τους αντιπάλους τους να γνωρίσουν τη πρώτη του ήττα, να περάσουν στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πλινακα και να παραμείνουν αήττητοι. Στο 38’ δοκάρι είχε ο Χαραλαμπόγλου.
Σκόρερ: Λευτερούδης (74’)
Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ.Αναστασόπουλος (Κεχαγιάς, Κώστογλου) της ΕΠΣ Χαλκιδικής
ΕΠΣΜ: Φαϊτατζόγλου, Σωτηριάδης, Τρέμμας, Κεραμίτσης, Τσουρούκης, Προτοκαλάς, Αρτουμάς (52’ Ξανθόπουλος), Κασαπίδης (38’ Λευτερούδης), Χαραλαμπόγλου (80’ Ιωάννου), Ακτσελής, Μάρτος (80’ Στεφανίδης)
ΠΙΕΡΙΑ: Κουρτίδης, Σαριγγιανίδης, Καραγιαννίδης, Τζημαγιώργης, Ρίζος, Μαύρος (69’ Δεληγιάννης), Ζαπουνίδης (44’ Καρατόλιος 55’ Σιτμαλίδης), Ζαγκελίδης, Χασάπης (55’ Κουρυτσελίδης), Καρανάτσιος, Ιωαννίδης

- Στον άλλο αγώνα του 3ου ομίλου ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 1-2

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 3-2
Η μικτή Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας πέτυχε τη τρίτη συνεχόμενη νίκη της ύστερα από ένα αμφίρροπο και πολύ καλό παιχνίδι, κερδίζοντας την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Πιερίας με σκορ 3-2. Οι Νέοι της ΕΠΣ Μακεδονίας προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0, στη συνέχεια οι αντίπαλοί τους κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 και στα επόμενη λεπτά κατάφραν να πετύχουν το τρίτο και νικητήριο τέρμα ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή τους.

Σκόρερ: Τσιπούρας (10’, 47’), Παπαιωάννου (48’), Ανανιάδης (62’), Γραμμένος (65’)
Διαιτήτευυσε με επιτυχία ο Δημητριάδης (Κεχαγιάς, Κώστογλου) της ΕΠΣ Χαλιδικής
ΕΠΣΜ: Πετανίδης, Κατσουλίδης, Παπανίκος, Κουφας, Βασιλόπουλος, Πάγκος (46’ Ζησόπουλος), Σαϊμπερτ, Γραμμένος, Τσιπούρας (88’ Πούλης), Κριμιτζάς (59’ Τσινεκίδης), Τσοπούρογλου (87’ Κουκούλης).

ΠΙΕΡΙΑ: Μπαλάφας, Μπαλαούρας, Τσέτσιλας, Κύριλλος, Ελενίδης, Κουκοδήμος (76’ Σταϊκούρας), Κατσιούλης (68’ Παπαθανασίου) , Ανανιάδης (68’ Αδαμόπουλος), Καραμήτρος (59’ Ι. Παπαδόπουλος), Λαμπίρης, Παπαιωάννου.

- Στον άλλο αγώνα του 3ου ομίλου ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 0-2