SPORTS : ΠΑΟ Κουφαλίων – Ηρακλής Αμπελοκήπων 4-0

ΠΑΟ Κουφαλίων – Ηρακλής Αμπελοκήπων 4-0 (μίνι ρεπορτάζ)Έχοντας τον Δημήτρη Πολίτη σε εξωπραγματική μέρα, ο ΠΑΟ Κουφαλίων συνέτριψε τον Ηρακλή Αμπελοκήπων
με 4-0 και σφράγισε το εισιτήριο για τον τελικό του κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Καρδίας.

Το πρώτο μέρος αποδείχθηκε άκαρπο, καθώς οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 0-0.
Με το… καλημέρα (46’) της επανάληψης ο Πολίτης με πολύ ωραίο σουτ έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά. 1-0, ενώ στο 66’ «ξαναχτύπησε», ισοφαρίζοντας παράλληλα το σκορ του πρώτου ματς, 2-0. Μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας δεν σημειώθηκε άλλο τέρμα και ως εκ τούτου η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση.
Εκεί, και πιο συγκεκριμένα στο 96’ ο Υψηλός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή εντός της περιοχής και ο Πολίτης που ανέλαβε την εκτέλεση δεν λάθεψε για το 3-0, σημειώνοντας παράλληλα χατ-τρικ. Ο εν λόγω ποδοσφαιριστής παρουσιάστηκε… σεληνιασμένος σήμερα, μιας που δυο λεπτά αργότερα (98’) σκόραρε εκ νέου για το 4-0, φτάνοντας στο καρέ και δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Κουφαλίων.

ΠΑΟ Κουφαλίων (Α. Τσιτενίδης): Κανδυλάπτης, Χαραλαμπίδης, Αϊβάζης, Χαριζάνης, Κοντσίδης, Τσακίρης, Γιαννουπλάκης, Μαργαρίτης, Μαντζιούνης, Πολίτης, Αθανασιάδης
Αγωνίστηκαν επίσης οι Υψηλός, Λιόντας, Καραμουκίδης και Κατσιπίδης
Ηρακλής Αμπελοκήπων (Θ. Γιαμουρίδης): Νιάνιος, Αποστολίδης, Σιμιγδαλάς, Παναγιωτίδης, Αθανασίου, Καρασταύρου, Σαμανίδης, Σαββαΐδης, Σακκαλής, Ανδριόπουλος, Σπάσης